Odpowiednia higiena jamy ustnej to element, na który zwraca uwagę wielu stomatologów. Pacjenci często bagatelizują istotę tej czynności, czego skutkiem są skomplikowane zabiegi uzupełniania ubytków w jamie ustnej, a czasem ekstrakcja zęba. Ta skutkuje często prawdziwym dyskomfortem i utrudnionymi kontaktami z ludźmi z uwagi na nieestetyczny ubytek w szczęce. Jedyną metodą pozostaje kontakt ze stomatologiem i wstawienie zęba. Sama kuracja wymaga kilku wizyt w klinice i jest trwała. Jak wygląda jej przebieg i co warto wiedzieć?

Specjalistyczne pomiary

Dziedziną stomatologii, która zajmuje się wykonywaniem protez zębowych jest protetyka. Specjaliści z tej dziedziny mają za zadanie pobrać odpowiednie wymiary ze szczęki pacjenta, a następnie wykonać protezy zębowe, które dopasowane będą do kształtu i koloru szkliwa. Mosty zębowe wykonane są z materiałów, które nie powodują reakcji alergicznych u pacjenta. Często w protetyce stosowane są implanty zębowe składające się ze śruby wkręconej w dziąsło oraz koronki na zęby.

Idealna szczęka

Protetyk w porozumieniu z pacjentem ustala, czy implant ma być trwałym elementem uzębienia, czy może warto postawić na ruchomą protezę, którą swobodnie można wyciągać na przykład w trakcie snu. Korona zęba, czy inaczej mostek na zęby są najczęściej budowane tak, by na stałe zamontować je na szczęce pacjenta. Dzięki temu podczas jedzenia, czy rozmowy można mieć pewność, że sztuczne zęby pozostaną na swoim miejscu i nie spowodują dyskomfort w momencie, gdy się przesuną.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...