Nieprawidłowa higiena jamy ustnej, genetyczne skłonności do chorób uzębienia, czy nieszczęśliwe wypadki… powodów do powstawania ubytków w jamie ustnej jest wiele. Mowa nie tylko o ciężkich chorobach szkliwa, lecz przede wszystkim o brakach w uzębieniu. Obecnie stomatologia proponuje skuteczne rozwiązania w kwestii uzupełniania ubytków. Implanty zębów są bowiem stosowane w coraz większej ilości gabinetów. Klinika stomatologiczna, która decyduje się na wstawianie implantów musi doskonale znać się na swojej pracy, by nie spowodować skutków ubocznych.

Implanty zębów

Sam implant zęba to nic innego, jak proteza, którą stosuje się, by uzupełnić braki w uzębieniu pacjenta. Implanty zębowe najczęściej wykonuje się z tytanu, ponieważ materiał ten jest całkowicie obojętny dla organizmu, przez co stomatolog i pacjent nie muszą obawiać się silnych reakcji alergicznych po zainstalowaniu zęba. Implanty stomatologiczne przystosowane są do szczęki osoby, która ich potrzebuje i składają się ze specjalnej śruby oraz korony zębowej.

Dopasowane do zębów pacjenta

Wielu pacjentów ma obawy, że implanty nie będą pasowały do ich uzębienia i silnie odznaczać się będą na tle naturalnych zębów. Klinika stomatologiczna ma za zadanie tak przygotować gotowy do wstawienia implant, by był on ściśle przystosowany do pożądanego przez pacjenta kształtu, a jego kolor najbardziej odpowiadał barwie naturalnego szkliwa. Właśnie dzięki temu wstawione zęby są niemal nie do odróżnienia przez pacjentów oraz najbliższe mu osoby. Prezentują się dyskretnie i naturalnie.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...