Ubytki w jamie ustnej to powód do kompleksów nie tylko dla kobiet, lecz także dla mężczyzn. Brakujące zęby są szczególnie uciążliwe, gdy dotyczą przedniej części szczęki. Klinika stomatologiczna, która w swoim zespole posiada doświadczonego protetyka proponuje specjalistyczne implanty zębów, które pozwalają na nowo cieszyć się pełnym uśmiechem pacjentom. Choć wykonanie jest często czasochłonne to efekt utrzymuje się przez lata. Co warto wiedzieć na temat implantów stomatologicznych?

To nie powód do wstydu

Powodów do wypadania zębów jest wiele. Może to być nieodpowiednia pielęgnacja, czy skłonności genetyczne. W każdym z tych przypadków efektem jest nieestetyczna dziura w szczęce, którą może uzupełnić implant zęba. Pełni on rolę przede wszystkim wypełnienia, które pozwala swobodnie czuć się pacjentowi w kontakcie z innymi ludźmi. Implanty zębowe zbudowane są tak, by stabilnie trzymać się szczęki pacjenta podczas mówienia i jedzenia. Ich zamontowanie odbywa się często w ciągu kilku wizyt w specjalistycznych gabinetach. Stomatolog musi przygotować się do dostosowania kształtu implanta do zębów jego pacjenta.

Profesjonalna usługa

Implanty zębowe wykonane są z tytanu. Ten materiał używany jest do budowania sztucznego zęba, ponieważ stanowi neutralną substancję dla organizmu. Specjalna śruba umieszczana jest wewnątrz dziąsła, a przygotowana korona idealnie wpisuje się między pozostałe zęby pacjenta. Chodzi zarówno o kształt szkliwa, jak i jego kolor. Dopiero w ten sposób przygotowane implanty mogą dać pełną swobodę pacjentom.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...